חיסונים: ציטוטים נבחרים

 

"ישנן עדויות רבות המוכיחות שחיסוני ילדים מסבים יותר נזק מתועלת"

דר' ג'יי. אנטוני מוריס, לשעבר הממונה הראשי על בקרת חיסונים ווירולוג מחקר, ארה"ב

"ככל שאני מתעמק בזה, יותר ויותר אני מזועזע. מצאתי שכל העסק של החיסונים הוא אכן תעלול ענק. רוב הרופאים משוכנעים שהם מועילים, אבל אם אתה בוחן את הסטטיסטיקה המתאימה ולומד את הופעת המחלות האלה, אתה תבין שלא כך הוא"

פרופ' ארצ'י קלוקרינוס, בוגר ברפואה ובניתוח, האקדמיה לרפואת כאב בפלורידה

"דעתי האישית היא שחיסונים אינם בטוחים וחסרי תועלת"

דר' וורנון קולמן (רופא כללי עשר שנים, עורך ה British Medical Journal, כותב ספרים, מאמרים, פובליציסט, בעל תארי כבוד רבים)

 

"שוב, בתור דעה אישית, אני מאמין שכל דור נעשה מוחלש יותר ויותר כתוצאה מתכניות חיסון חובה המוניות, עם פחות עמידות, פחות סיבולת, נטייה רבה יותר להצטננויות וכו'"

ד"ר הארולד אי. בוטרם

"בסיכומו של דבר, נראה שיש מקום לבחון מחדש את הנוסחתיות הביולוגית של תיאורית החיידקים. אנו חייבים לספק הסבר לעובדה המוזרה שגורמים פתוגנים [גורמי-מחלה] לפעמים מתעקשים לחיות ברקמות ללא גרימה למחלה ובפעמים אחרות גורמים למחלה גם בנוכחות נוגדנים [האמורים למנוע את המחלה]. כמו כן, עלינו להסביר מדוע חיידקים שאינם אמורים להיות פתוגנים [שאינם מזיקים] לעיתים מתחילים להתרבות באופן בלתי מרוסן כאשר האיזון הפיזיולוגי של הגוף מופר..."

המדען הנודע פרופ' רנה דובו ממכון רוקפלר על הכשלים של תיאורית החיידקים

"האיום הגדול ממחלות ילדים מונח בבסיס המאמצים הבלתי אפקטיביים והמסוכנים המכוונים למנוע את אותן מחלות באמצעות חיסונים המוניים...הרבה ממה שהביאו אותך להאמין על החיסונים פשוט איננו נכון...אני מאיץ בכם להתנגד למתן כל חיסון לילדכם. אין כל עדות מדעית משכנעת שחיסונים המוניים עומדים מאחורי מיגורה של איזושהי מחלת ילדים...אם החיסונים היו אחראיים למיגור מי מהמחלות הללו בארה"ב עלינו לתמוה על העובדה שהם נעלמו באותו הזמן גם באירופה כאשר לא ניתנו [שם] חיסונים המוניים"

"אני סבור שרוב המחלות הניווניות יתגלו כנובעים מצילומי רנטגן, תרופות, מזון מזוהם, חומרים משמרים וחיסונים"

דר' רוברט מנדלסון, M.D., רופא ילדים ופרופסור ברפואה, מנהל בית-חולים אוניברסיטת אילינוי

"לא התקשיתי להסיק שאין עדויות כלל וכלל שחיסונים מכל סוג שהוא יעילים במניעת מי מהמחלות הזיהומיות אותן הם אמורים למנוע. יתרה מזו, תגובות שליליות מתועדות בשפע והן הרבה יותר משמעותיות לבריאות הציבור מאיזו שהיא תגובה שלילית למחלות הזיהומיות.

חיסונים, לא זאת בלבד שלא מנעו איזו מהמחלות הזיהומיות, הן גרמו יותר סבל ומוות מכל פעולה שנעשתה על ידי האדם לאורך כל ההיסטוריה של התערבות רפואית. יחלפו עשורים בטרם תושלם מלאכת הניקיון שלאחר האסונות שנגרמו על ידי חיסוני הילדים"

פרופ' ויארה שייבנר, מדענית מחקר בממשלת אוסטרליה בעברה, חקרה אלפי מסמכים מדעיים העוסקים בנושא החיסונים

"...איסוף נתונים אודות התגובות לחיסונים נעשה כמס שפתיים, ומייפים את חוסר היעילות הברורה של החיסונים למנוע מחלות. העובדה שלמחלות זיהומיות טבעיות תרומה בבשלות והתפתחות המערכת החיסונים היא עובדה ממנה מתעלמים, או שבאופן מכוון משתיקים.

כתוצאה מכך, הורים לילדים קטנים וכל מועמד פוטנציאלי לקבלת חיסון לחשוד בכל חבר הממסד הרפואי (שהוא מעט יותר מעסק בו דבקה הרבה פוליטיקה), המשבחים את הסגולות הלא-קיימות של החיסונים"

פרופ' ויארה שייבנר, מדענית מחקר בממשלת אוסטרליה בעברה, חקרה אלפי מסמכים מדעיים העוסקים בנושא החיסונים

"אני כבר לא 'מנסה לשלות מידע כדי להוכיח' שחיסונים גורמים לאוטיזם. יש כבר עדויות לרוב...הויכוח הזה הוא לא מדעי, אלא פוליטי"

דר' דויד איוב, M.D.

"העדויות לאוטיזם כתוצאה מחיסונים עתה הם מרשימים, למרות המידע המוטעה מהמרכז לבקרת ומניעת מחלות, האקדמיה האמריקאית לרופאי הילדים והמכון לרפואה"

דר' ברנארד רימלנד, פרופסור (2006)

"אני סבור שהקייס הביולוגי נגד תימרוסל (כספית) הוא מכריע באופן דרמטי, כך שאדם המחזיק בתארים המאפשרים לו להבין את המחקר צריך להיות מאד לא ישר או אוויל גמור כדי לומר שהתימרוסל לא היה ככל הנראה הגורם לאוטיזם"

דר' בויד האליי, פרופסור ויו"ר, מחלקת כימיה, אוניברסיטת קנטאקי (2006)

"מנת חיסון אחת הניתנת לילוד השוקל 2400 גרם שקולה לשלושים מנות חיסון אצל מבוגר השוקל 67 ק"ג"

דר' בויד האליי, פרופסור ויו"ר, מחלקת כימיה, אוניברסיטת קנטאקי (2001)

"לפי מה שאני יודעת היום, אני לא אחסן את ילדי ואקח סיכון שהם יחלו בסוכרת, אסתמה, אקזמה, בעלי נטייה למננגיטיס (דלקת קרום המוח) ובסופו של דבר פגועים באופן כרוני"

ד"ר גיין דונגאן, MB, BS, DRCOG, DCH, MRCGP

 

"חיסון כנגד אבעבועות שחורות הינו מסוכן יותר מהמחלה עצמה"

פרופ' ארי צוקרמן, חבר הפאנל המייעץ לארגון הבריאות העולמי

 

"חיסונים הם מפלצת שנולדה מתוך טעות ובורות; אין לזה מקום לא בהיגיינה ולא ברפואה. אל תאמינו בחיסונים – זוהי אשליה כלל עולמית, פרקטיקה לא מדעית. אמונה תפלה קטלנית עם תוצאות הנמדדות היום בדמעות וצער ללא סוף"

פרופ' צ'אס ראוטה, פרופ' להיגיינה ורפואה חומרית, אוניברסיטת פרגוייה, איטליה.
New York Medical Journal, July 1899

 

MMR [חצבת-חזרת-אדמת] הינו אחד הסקנדלים הגדולים ביותר בהיסטוריה של הרפואה"

פיטר פלטשר, M.D., לשעבר המדען הראשי במשרד הבריאות באנגליה. William Campbell Douglass, MD, "Required vaccine puts children at risk for autism," Real Health Breakthroughs, June 2006, 6(1): 1-4)

 

"חיסונים בימינו ניתנים ללא מחקרים מדעיים נאותים. אל לנו לשכוח לרגע את ההורים שנשארים להתמודד עם ההשלכות השליליות של מתן חיסונים לא בטוחים"

אן מילאן, דירקטור המרכז הלאומי למידע על חיסונים בארה"ב (NVIC), אוקטובר 1992

"...התקוות שנתלו באפקטיביות חיסון אבעבועות הפרה כמחסן כנגד אבעבועות שחורות הוכחו כמטעות באופן גורף"

ביסמרק, קנצלר גרמניה – הודעה לממשלות המחוזות. 1888 [ 96% חיסון, 1,000,000 חולים, 120,000 מהם מתו מהמחלה]

"אין שום הוכחה לכך שאיזשהו חיסון נגד שפעת שפותח עד כה הוא אפקטיבי במניעה או הקלה של איזושהי התקפת שפעת. יצרני החיסונים האלה יודעים שהם חסרי תועלת אבל הם מוכרים את זה בכל מקרה"

דר' ג'יי. אנטוני מוריס, לשעבר הממונה הראשי על בקרת חיסונים ווירולוג מחקר, ארה"ב, דו"ח לציבור, 1975

 

"זה פתטי ומגוחך לומר שמיגרנו את האבעבועות השחורות באמצעות חיסונים, כאשר רק כ 10% מכלל האוכלוסייה אי פעם קיבלה חיסון"

דר' גלן דיטמן, 1986

"מחקר מקיף של מידע רפואי מגלה שאין שום הוכחה כלל וכלל באשר ליכולתם של חיסונים למנוע מחלה כלשהי. להיפך, ישנן ראיות למכביר (ישירות ובלתי ישירות) שהן גורמות תופעות לוואי חמורות".
שייבנר מסבירה שהעובדה שהחדרת חלבונים זרים המשמשים בחיסונים "אינם מחסנים, אלא מגבירים את הרגישות" מתועדת היטב. במקום להגן מפני המחלה הם מעלים את רגישותו של מקבל החיסון למחלות. החיסונים מתערבים במערכת החיסונית הטבעית ומשבשים את תהליך ההחלמה והתיקון הטבעי ובכך גורמות למגוון מחלות אחרות הקשורות עם מערכת חיסונית ירודה

פרופ' ויארה שייבנר, מדענית מחקר בממשלת אוסטרליה בעברה, חקרה אלפי מסמכים מדעיים העוסקים בנושא החיסונים

"ואם היית עוסק כמוני במהלך השלושים שנה האחרונות בפינות המוזנחות בכל רחבי העולם, היית מוצא קשר כמעט קטלני בין ההיסטוריה של מתן החיסונים וכשלים הנובעים מכך הנמשכים שנים ומונעים מבני אדם להיות בריאים כשם שהיו צריכים להיות...ראיתי כל כך הרבה מקרים של ילדים שלא ראו יום מחלה אחד עד אשר חוסנו, וכאלו שמאז לא ראו יום אחד ללא מחלה...זה שטויות לחשוב שאתה יכול להזריק מוגלה...לגופו של פעוט ובדרך כלשהי להיטיב עם בריאותו...אין דבר כזה חיסון, אך אנו מוכרים את זה תחת מותג זה – חיסון...לגוף דרכים משלו להתגוננות. אלה תלויים בחיוניותו של הגוף באותו הזמן. אם הוא חיוני מספיק, הוא יעמוד בפני כל זיהום. אם הוא לא חיוני מספיק אז הוא לא יעמוד בכך ואין שום דבר שאתה יכול לשנות עמו את חיוניותו של הגוף לטובה על ידי החדרת רעלים מכל סוג שהוא לתוכו"

ד"ר וויליאם הווארד האיי, נאום בבית הנבחרים, רקורד הקונגרס, 1937

"האפשרות המטרידה ש [מתן חיסונים] פועלים באופן שונה מאשר הבטחת חיסון אמיתי נקבעת על ידי העובדה שמחלות נתונות המשיכו להתפרץ גם בקרב אוכלוסיות בהן שיעור החיסון היה גבוה, ומקרים אלה, ההבדל בין שיעור וחומרת המחלה בין המחוסנים לבין אלה שלא היו מחוסנים היה רחוק מאוד מלהיות משמעותי מהצפוי ובחלק מהמקרים אף בלתי משמעותי כלל"

ד"ר ריצ'ארד מוסקוביץ

 

"הייתכן שחיסונים מלאכותיים מדכאים את הופעת התסמינים המצביעים על חוסר איזון – למשל חוסר ביו-כימי ורעילות – ומחדיר את המחלה עמוק יותר לנבכי הגוף, שם היא עלולה בשלב מאוחר יותר להתגלות בדרכים מסוכנות ופוגעות יותר?"

וואלין ג'יימס

"המרכיבים שבחיסונים הם זרים לגופנו. מקומם פשוט לא שם. על ידי החדרת חומרים אלה הזרענו את האוכלוסייה ב 'פצצות מתקתקות'... במועד כלשהו לאחר מכן...המערכת החיסונית שלנו תצא מכשירות". השאלה החשובה, לדבריו, היא: "מהם האמצעים הטובים ביותר והבטוחים ביותר להגנה? האם זה החיסונים? לא. תקוותי המוחלטת היא כי יהיה איסור מחייב לעשות שימוש בחיסונים עד שיוכח שהם בטוחים ואפקטיביים"

ד"ר קית' בלוק, רופא, מרצה וכותב על תחומי התזונה והביו-כימיה, נשאל בראיון על תופעות לוואי כתוצאה מחיסונים


"הגורם העיקרי לדלקת המוח בארה"ב ובמדינות מתועשות אחרות הוא תכנית החיסונים לילדים. חלק גדול ממיליוני הילדים והמבוגרים בארה"ב הסובלים מכל סוגי ההפרעות ההתפתחותיות חייבים את מצבם לחיסון אחד או יותר כנגד מחלות הילדות"

ברברה פישר וד"ר האריס ל. קולטר

"אמרתי כבר כמה שנים שהשימוש בחיסונים חיים כמו באבעבועות שחורות יכול לעורר זיהום רדום, כמו איידס"

ד"ר רוברט גאלו, חוקר האמריקני מספר אחת בנושא AIDS

 

"איך זה שאבעבועות שחורות קטלני פי 5 בקרב מחוסנים לעומת בלתי מחוסנים?"

British Medical Journal (21/1/1928 p116) Dr L Parry – ניתוח סטטיסטי של נתונים מהמאה ה 19

 

"איך זה שבכמה מהערים המחוסנות ביותר, כמו בומביי וכלכותה, אבעבועות שחורות נפוץ, בעוד שבערים עם שיעורי החיסון הגרוע ביותר, כמו לייכסטר, זה כמעט בלתי ידוע?"

British Medical Journal (21/1/1928 p116) Dr L Parry – ניתוח סטטיסטי של נתונים מהמאה ה 19

 

"איך זה שמתוך המתאשפזים במרכזי המחסה לטיפול באבעבועות שחורות 80 אחוזים התחסנו בעוד שעשרים אחוזים לא התחסנו?"

British Medical Journal (21/1/1928 p116) Dr L Parry – ניתוח סטטיסטי של נתונים מהמאה ה 19

 

"איך זה שבגרמניה, המדינה המחוסנת ביותר בעולם, יש יותר מקרי מוות יחסית לגודל האוכלוסייה מאשר באנגליה {מספרים}. מה ההסבר לזה?"

British Medical Journal (21/1/1928 p116) Dr L Parry – ניתוח סטטיסטי של נתונים מהמאה ה 19

 

"חיסון אבעבועות שחורות עורר את וירוס האיידס" [כותרת הכתבה בעיתון]

"...חשבתי שזה היה צירוף מקרים מתגנב, עד שבדקנו את הממצאים העדכניים לגבי תגובות לחיסונים. עתה, אני מאמין שתיאורית חיסון האבעבועות השחורות היא ההסבר להתפוצצות האיידס"

יועץ מארגון הבריאות העולמי, London Times, 11 במאי 1987

"90 עד 99 אחוזים מכלל התגובות השליליות לכלל התרופות אינם מדווחים לעולם, מה שהופך את שיעורי המוות והפגיעה כתוצאה מתרופות חוקיות לאסטרונומי"

דיויד קסלר, ראש ה FDA

"אנו מבזבזים זמן יקר, כסף רב וכוח חשיבה מצוין בלימוד היסטוריית חייהם של החיידקים, כאשר אין הם אלא אוכלי-נבלות זעירים, יצורים ידידותיים שתפקידם הדחוף בדרך כלל הוא לפטור את הגוף, בהתראה קצרה, מפסולת מצטברת שהפכה להיות בלתי נסבלת, נטל מדאיג על תפקודנו, ובכך אנו מחמיצים את המטרה האמיתית של חיפושנו אחר הגורמים למחלות"

ד"ר וויליאם הווארד האיי

"כנראה שהמחקר הזה טוב היה לו לא נעשה מלכתחילה. צריך 'לטפל' בממצאים. זה יגיע לידיים שיקחו את זה למקומות שלא תהיה לקבוצה הזו שליטה עליהם"

דר' ג'ון קלמנטס, יועץ חיסונים בארגון הבריאות העולמי, דיון סגור על מחקר הקושר בין כספית בחיסונים למחלות עצבים

 

"בשל רגישות המידע, הצלחנו לשמור אותו מלהגיע לידיים של, נאמר, אנשים פחות אחראיים"

דר' בוב חן, רמ"ח בטיחות בחיסונים, CDC, דיון סגור על מחקר הקושר בין כספית בחיסונים למחלות עצבים

 

"מה לקח לסוכנות לבצע את החישובים הללו כל כך הרבה זמן? מדוע ה CDC  והוועדות המייעצות לא עשו את החישובים כשהם מיהרו להרחיב את תכנית החיסונים לילדים? ...אני לא בטוח שתימצא דרך קלה להיחלץ מתודעה אפשרית שה CDC, ה FDA והגופים האמונים על מדיניות חיסונים נרדמו בשמירה ...הקשרים הקרובים בין פקידי הרגולטור לתעשיית התרופות יעלו שאלות אודות כל מיני גופים וועדות מייעצות בנוגע להמלצות האגרסיביות לשימוש בתימרוסל בחיסוני ילדים"

פיטר פטריארקה, דיירקטור מוצרים וירלים, FDA, באימייל ל CDC ב 1999, דיון סגור על מחקר הקושר בין כספית בחיסונים למחלות עצבים

 

CDC רוצה שנצהיר שהחומרים הללו [תימרוסל] הם די בטוחים לשימוש. אנו לעולם לא נלך בכיוון שאוטיזם הוא תופעת לוואי של חשיפה לתימרוסל"

דר' מאריאן מק-קורמיק, יו"ר הועדה לבטיחות חיסונים במכון לרפואה, לחברי הועדה בפגישתם הראשונה בינואר 2001

 

"תימרוסל המשמש כחומר משמר בחיסונים קשור קשר ישיר למגפת האוטיזם..."

דו"ח הועדה לרפורמה בקונגרס, מאי 2003

"כרגע רצים ארבעה מחקרים שמטרתם לשלול קשר בין תימרוסל ואוטיזם", מאי 2001, כנס בפרינסטון. "כדי לבטל את הנזקים של מחקר המראה קשר בין חיסון החצבת לסיכון מוגבר לאוטיזם, עלינו לייצר ולפרסם בציבור מחקרים נוספים שמרגיעים את ההורים"

דר' גורדון דוגלאס, בהיותו דיירקטור לתכנון אסטרטגי של מחקר חיסונים במכון הלאומי לבריאות (NIH); בעבר היה נשיא חיסונים בחברת התרופות Merck

"...הם הסתמכו על קומץ מחקרים שהיו שגויים באופן גמור ובעלי תכנון לקוי, ונכשלו בבדיקת כל העדויות המחקריות המדעיות הקיימות. ה CDC לא מעוניין בחקר האמת, כי קשר בין אוטיזם לחיסונים יאלץ אותם להודות שהמדיניות שלהם פגעה ללא יכולת לתקן באלפי ילדים. מי מוכן לקבל מסקנה כזו על עצמו?"

הנציג הרפובליקני דיויד וולדון, רופא בעצמו, תקף את המכון לרפואה על פרסום מחקרים לכאורה המטשטשים את הקשר בין תימרוסל לאוטיזם

 

CDC מתיר באופן שגרתי למדענים בעלי ניגוד אינטרסים בוטה לשמש בוועדות אינטלקטואליות מייעצות שמעבירות המלצות על חיסונים חדשים, למרות שיש להם אינטרס במוצרים ובחברות שעליהם הם אמורים לפקח באופן בלתי תלוי"

הנציג הרפובליקני בורטון, לאחר שהועדה לרפורמה בממשל גילתה ש 4 מתוך 8 יועצי CDC שאישרו הנחיות לחיסון הרוטוירוס נהנו מקשרים כספיים לחברות השונות המייצרות גרסאות של החיסון הזה

 

"העדויות המדעיות התומכות בחיסון השפעת הם מאיכות ירודה. ישנו פער גדול בין מדיניות לבין עדויות (evidence)"

טום ג'פרסון, MD, בדק מחקרים מ 30 שנה

"5 מחקרים בסה"כ עם פחות מ 3,000 נבדקים...זה לא מספק אותי שהחיסונים יעילים ובטוחים"

פרופ' נאן קתרין פוקס, על בטיחות החיסון נגד שפעת

"[תיאורית החיסון הקולקטיבי] הוכחה כשגויה...זהו מיתוס"

דר' קית' בלוק

"מחלות טבעיות הן בטוחות הרבה יותר מסיבוכים מלאכותיים חמורים"

דר' רוברט מנדלסון, M.D., רופא ילדים ופרופסור ברפואה, מנהל בית-חולים אוניברסיטת אילינוי

"רבים כאן משמיעים דעה חרישית שחיסון הפוליו של סאלק וסאבין, שנעשה מרקמה של כליית קוף, אחראי באופן ישיר לעליה הגדולה בלוקמיה במדינה הזו"

דר' פרדריק. קלנר, חוקר פוליו

"אין אף אצוות יצור של חיסונים שניתן להוכיח שהיא בטוחה לשימוש לפני שהיא ניתנת לילדים"

לאונרד שיל, המנתח הכללי, 1955

"נתונים רשמיים מראים שהחיסונים בקנה מידה גדול שנעשו בארה"ב נכשלו בהשגת שיפור משמעותי כלשהו בהגנה מפני מחלות מפניהן החיסונים היו אמורים לספק הגנה"

דר' אלברט סאבין, מפתחת חיסון הפוליו, 1985

"החיסון הבטוח במלואו היחיד הינו חיסון שמעולם לא נעשה בו שימוש"

דר' ג'יימס שאנון, מכון הבריאות הלאומי, ארה"ב

"חיסונים חיים כנגד שפעת ושיתוק פוליו, לדוגמא, עשויים בכל פעם לגרום למחלה אותה הם אמורים למנוע"

דר' ג'ונאס סאלק, מפתח חיסון הפוליו הראשון, 1977

 

"חיסונים אינם מגינים, הם למעשה גורמים לנטייה רבה יותר לחלות על ידי דיכוי כוחות חיוניים והקטנת התנגדות טבעית, ומיליון מתו מאבעבועות רוח שבה לקו לאחר שקיבלו את החיסון"

 

"חיסונים ממשיכים עד היום לא בגלל תרומתם המשוערת, אלא בגלל: 1) זה מכניס מיליוני דולר לתעשיית התרופות 2) זוהי אחת מאבני הייסוד של מדע הרפואה שעליו הם בנו, מבלי שהגיע להם, את כוחם ויוקרתם, ומשום כך חייבת להשאר על כנה 3) בגלל שרוב הציבור, שטוף מוח על ידי פרופוגנדה רפואית ולא מוכן לחשוב עבור עצמו, מקבל זאת באופן עיוור"

יאן סינקלייר

"הפרופוגנדה למען חיסונים כבשה את לב ההמונים והשפיעה על החשיבה הרפואית וכן על האמצעים הננקטים על ידי הממשל ובזירה הבינלאומית, בהתייחס לבקרה על מחלות. זה היה על חשבון שיטות שיכלו אולי באמת לשפר את רווחתם של האנשים שבסיכון... הסרת רעיון ההגנה על ידי חיסונים ויישום תכניות יקרות של שיפור התזונה במדינות שבקושי מתקיימות, לא יהיה נושא שיתקבל בברכה על ידי הפוליטיקאים, גם אם ניתן יהיה לגרום להם להקשיב לעובדות"

לאון צ'אייטו