Comodo SSL

משהו לחשוב עליו

היה לי ליל סדר "נפלא" עם בעלי ושיחת זום עם שאר בני משפחתי אשר גרים כמה קילומטרים מאיתנו.

משאלתי היא שכולם יהיו בריאים ושמחים. ש"יציאת מצריים" שלנו תהיה מאירת עיניים. אני מודה על כל אלו שתרמו לקהילה שלנו ולנו. טוב הלב של הקהילה ממלא אותי אושר.

אבל לא על זה אני אכתוב הפעם.

האמונה שלי היא "אני אמנם לא אסכים איתך אבל אלחם למענך על מנת שתוכל להביע את עמדתך". לצערי, בימים אלו, אין הדבר כך ועדיין אני רוצה לשים את הדברים האלו לפניכם עם התקווה כי השמירה על הדמוקרטיה ועל זכויות האדם עדיין יקרים לליבכם ואת הדרך הזו אתם תעבירו לילדים שלכם, שיוכלו לחשוב בעצמם ללא פחד.

בעבר נאמר "אם 10 יהודים נפגשים על מנת לדבר על משהו, יהיו 10 דעות שונות". אני תוהה מה קרה מאז?

אני לא חושבת כמו נתניהו וליצמן, וכן, כמו שאר העולם שרץ אחרי ארגון הבריאות העולמי, תוך יצירת הטעות הנוראית הזו בהתנהלות מול ווירוס הקורונה. זו היתה האמונה שלי מההתחלה, והיא התחזקה יותר ויותר כאשר עוד ועוד מדענים, אימונולוגיים, רופאים וחוקרים יצאו עם אותה הדעה על בסיס מידע מדעי שהתחיל להתקבל.

בסרטון הזה יש אנליזה מבריקה של המצב.

הוא אומר "זוהי מגיפה כמו שפעת, ייתכן וקשה יותר, ועל מגיפות שפעת לא ניתן לשלוט בעזרת בידוד. למעשה אנחנו לא רוצים להשתלט אליהן. כאשר 80-90% מהאנשים עם מערכת חיסונית תקינה יהיה אסימפטומטים או יחוו מחלה קלה, או יפתחו מחלה חריפה אבל עם החלמה מלאה, וזה ייצור חסינות עדר אשר תעצור את ההתפשטות של הווירוס תוך חודש, אם פשוט ניתן לטבע לעשות את שלו. לא יותר אנשים מתים עכשיו מאשר קורה כל שנה משפעת. ע"י סגר, שיטוח העקומה כמו שאומרים, אנחנו מעריכים את משך הזמן של התפשטות הווירוס שתקרה בכל מקרה, כאשר יכולנו לסיים עם זה בתוך חודש. אלו שיכלו היו ממשיכים לעבוד, ילדים היו הולכים לבית הספר ומפיצים בדרך הזו את הווירוס ביניהם, והמבוגרים ומדוכאי החיסון היו בבידוד כאשר שאר האנשים תומכים בהם בדרך הטובה ביותר האפשרית. זה היה מבטיח חסינות עדר בעתיד והווירוס היה נעלם. השוק הכלכלי לא היה קורס והלחץ והפאניקה עם כל מה שמגיע עם זה, לא היה קורה"

 אפילו עם הדברים "הנחמדים" שקורים בעקבות המצב כמו עצירה ממירוץ החיים והסתכלות על החיים שלנו ללא הדברים החומריים שמסתירים לנו, שמנו מיליוני אנשים בפאניקה, פחד ולחץ על העתיד הכלכלי שלהם. לא עצרנו את התפרצות הווירוס אלא הארכנו את משך שהותו. מה נעשה כאשר נצא מהסגר, או מה יקרה בסתיו הבא, כמה אנשים יחזרו לעבודות שלהם ומה יקרה לכלכלת העולם? באיטליה כרגע, משפחות שלמות לא מסוגלות להאכיל את ילדיהם!.

עוד נקודת מבט מפיו של רופא אנונימי, אשר לדעתי הוא אמיץ מאד:

אם לא נתעורר ימותו כאן רבים, ולא מקורונה
האויב הכי גדול של כולנו בתקופה הזו הוא לא נגיף הקורונה – זו הפאניקה. ההפחדה של הציבור גורמת לשיתוק מסוכן וגם לכך שטיפולים חשובים נדחים – מה שעלול להוביל למקרי מוות רבים מגורמים רבים נוספים. רופא בכיר תוקף את מדיניות משרד הבריאות וקורא להניע את המשק, כשמי שנמצא בקבוצות סיכון יישאר בבית

N12| פורסם 03/04/20 13:52 | עודכן 03/04/20 13:52

גם זה: "רופאים ישראלים דורשים כי שר הבריאות יוחף באיש מקצוע"

ד"ר איתן פרידמן מבית חולים שיבא:
בינתיים יש לנו את משטרת המדינה, וזכויות האזרחים נרמסות. מצלמות מוצבות בכל מני מקומות על מנת לבדוק את האזרחים. טכנולוגיית 5G עברה במחטף שבוע שעבר בממשלה ללא בדיקות של מה הטכנולוגיה הזו עלולה לעשות ולצד אזהרות של מומחים רבים מכל העולם על ההשפעה של תשתית זו על בריאות האוכלוסייה כאשר ארגון הבריאות העולמי מציין כי טכנולוגיה זו עלולה לגרום לסרטן. כל זה קורה בכל כך הרבה מדינות בו זמנית. איפה הכתבים? איפה הדיווחים?

דל ביגטרי עושה מה שאחרים לא עושים ומביא את הצדדים הרבים לסיפור, מראיין מומחים ומאיר אור על מה קורה מאחורי הקלעים.

אמרתי מספיק. תקוותי היא כי הדרך שלנו לחופש תהיה בחינה אמיתית של הנתונים אשר נצברים ע"י מומחים לאורך חודשיים כבר, ונוכל לשאול למה נתנו לכלכלה להתרסק ולמיליוני אנשים מסביב לעולם לסבול מההחלטות האלו כאשר כל זה לא היה הכרחי ואפילו הרסני לחסינות העדר הכל כך חשובה במקרים אלו.

מי ייתן והאחראים לכך, יובאו לצדק!