Comodo SSL

הפחד הוא חבר או אויב?

פחד הוא אינסטינקט מוטמע במין האנושי

ללא האינסטינקט הזה, המין האנושי לא היה שורד. פחד אומר לנו להיזהר כשאנו חוצים כביש סואן, או מונע מאיתנו לאכול משהו שמריח לא טוב, לא לנגוע בלהבות ואפילו להימנע מאנשים מסוימים אשר עלולים לפגוע בנו. אנחנו צריכים להודות לאינסטינקט הזה אשר שמר על האדם מתחילת האנושות.

היה לי פעם מרצה, לפני שנים רבות, אשר האינסטינקטים שלו היו כל כך מחודדים שהוא ידע שעומד לקרות אירוע קשה עוד לפני שהוא קרה. אלו האנשים אשר מאד מחוברים לסביבתם אשר הם יודעים לא לעלות על האוטו כי הוא עלול להיות מסוכן עבורם או לא להשתתף בפגישה הזו כי זה לא לטובתם.

פחד יכול להיות אמיתי או פרי הדמיון. המוח אינו יודע את ההבדל. אז אם אני צופה בטלוויזיה כל ערב ומקשיבה לכל מקרי המוות מהקורונה במדינה שלי או במדינות אחרות מסביב לעולם, הפחד שלי יגיע לרמות גבוהות מאד. האם סוג כזה של פחד משרת אותי?

כאשר תחושת הפחד קיימת, הגוף עובר למצב של "הילחם או ברח". כאשר האדם חי בג'ונגלים ופגש טורף, המצב הגופני הזה היה מציל את חייו. בג'ונגל האדם היה נלחם בגורם הסכנה או בורח ממנו ולאחר מכן הגוף היה חוזר לנורמלי, רמות האדרנלין יורדות ורמת הפחד נעלמת. מעניין לראות שכאשר אנו צופים בטלוויזיה, אנו מגיבים באותה רמת פחד כאילו מדובר באותו ג'ונגל ובאותה חיה טורפת. אנחנו שבויים בתוך הפחד שנצפה אלינו מן הטלוויזיה ורמות האדרנלין, דפיקות הלב ורמת החרדה – עולה. התוצאה היא שאנחנו לוקחים את רמות הפחד האלו איתנו גם אחרי שאנחנו סוגרים את הטלוויזיה, כי היום פחד אינו אריה אלא פחד הוא וירוס. דמיינו אם בכל עונת שפעת הטלוויזיה הייתה מוצפת במספר המתים מהמחלה בכל פתיחת מהדורת חדשות, בדיוק כמו עם הקורונה. הייתם לוודאי נמצאים במצב של פחד מתמיד.

אז מה ניתן לעשות בעצם? לשנות את ההרגלים שלנו. לא לשבת כל הזמן מול מהדורות החדשות שגורמות לפחד שלנו לחלחל עמוק יותר ויותר. אם אנחנו רוצים לדעת מה קורה, ניתן לקרוא על כך מספר מילים בבוקר ולא לפני שאתם הולכים לישון. תקראו מקורות מידע שונים ולא אותו מקור כל הזמן, נקודות מבט שונות מסתכלות על אותו הדבר בצורה מאד שונה. החדשות בטלוויזיה נוטות להציג נקודת מבט אחת אך מה אם נקודת מבט זו אינו הנכונה? מה אם היא גורמת לנו לפחד הרבה מעבר לסביר?

הפחד שהתמודדתי איתו הוא הדיבור החוזר על חיוב חיסונים בחוק, חיסון שמפתחים במהירות עצומה ללא בדיקות בטיחות נאותות – בלי מחקר מעבדתי מקדים, ללא ניסויי חיה, בלי פלסבו ועם דחיפה עצומה מהעולם הרפואי והתקשורת ואני חוששת כי בשל הפחד העצום שיצרו פה, אנשים לא יפעילו שיקול דעת לגבי קבלת החיסון.

אם תצליחו לשפוט בעצמכם מהו מדע גרוע, תראו מספר סיבות מדוע חיסונים הם כבר מדע גרוע. הנה כמה מהם:

 

  1. כבר ישנן כותרות על החיסון הזה לפני שבכלל הושלם הפיתוח שלו. מרגיש קצת כמו שטיפת מוח, לא?
  2. ניגוד עניינים. פאוצ'י (אותו איש שבהמלצתו הכריזה ארה"ב על סגר) וביל גייטס, מקדמים את החיסון הזה בידיעה שאם הוא יאושר הם ירוויחו מיליונים ואם הוא יהיה כחלק מהחוק ותהיה חובת חיסון – הם ירוויחו מיליארדים.
  3. הבעיה בקבוצת המדגם שעליה נבדק החיסון. כרגע בודקים את החיסון על 100 אנשים בריאים לחלוטין. כאלו ללא מחלות רקע בכלל (כלומר לא האוכלוסייה שבסיכון מהמחלה). אח"כ יבדקו את החיסון על מדגם גדול יותר- אבל בדיוק על אותה אוכלוסייה בריאה. אם החיסון יאושר הוא יינתן לכלל האוכלוסייה. נשמע לא הגיוני, נכון? זו המגמה עם כל חיסון שאושר עד כה בשוק.
  4. אין קבוצת ביקורת אשר תקבל פלסבו נקי לצורך השוואה על תופעות לוואי. איך ניתן לדעת מה תופעות הלוואי של החיסון בלי קבוצת ביקורת?? שוב, ככה אושר כל חיסון עד עכשיו- ללא קבוצת ביקורת שכזו.
  5. הניסויי אינו סמוי. כלומר גם המטופל וגם הרופא יודעים מה החומר המוזרק. מדובר בהטיה שאינה נעשית כמעט בשום מוצר רפואי נחקר בעולם – חוץ מחיסונים. המחקר

אנחנו חיים בתקופה מאד לא רגילה, חלק יגידו כי זוהי זכות לחיות בתקופה הזו. יש לנו את ההזדמנות להסתכל על החיים שלנו ועל מה שחשוב. ממש לראות באיזה עולם אנחנו רוצים לחיות. אני באופן אישי אעדיף עולם אדיב ואוהב, לוודא שלאחרים יש מספיק מזון, מים נקיים ואוויר נקי לנשום. עולם שמזהה את הייחודיות של כל אחד מאיתנו ועדיין מבין שכולנו מחוברים ולכן אם יש רעב בחלק אחד של העולם זה משפיע על כולנו.

עולם שבו מערכת הבריאות, תאגידים גדולים כמו חברות התרופות או קרן גייטס, לא שולטים עלינו. מדינה שלא יוצרת חוקים דרקוניים בדמות ילדים שיושבים בכיתות במשך 6 שעות עם מסכות על הפנים או אומרת לנו לפחד מהווירוס אבל לא נותנת לנו כלים להתמודד איתנו כמו תזונה הולמת. עולם שבו אנחנו מטפחים את האדמה והיא מחזירה לנו בשפע.

העולם הובל בכיוון הלא נכון במשך שנים. הקהילה הרפואית סגרה את דלתותיה בפני גישות טיפוליות שונות אשר תומכות במערכת החיסונית, והרפואה הקונבנציונאלית נשארה מונופול. מי אמר שתרופה קונבנציונאלית היא הדרך היחידה לדאוג לעצמנו?

ארגון הבריאות העולמי עשה בלגאן נוראי בכל מה שקשור לווירוס הקורונה. הם הפעילו חוקים אשר פגעו באנושות כולה. הם הוציאו מיליארדים של דולרים על ייצור חיסון. אם הם באמת היו רוצים לתמוך במדינות העניות הם היו משקיעים את כספם בניקוי מקורות המים ובטכנולוגיות לגידול מזון. אבל במקום זה, בעזרתה של קרן גייטס, הם גרמו למדינות העניות להיות תלויות בהם. אני אוהבת מאד את הביטוי, "תן לאדם דג ותאכיל אותו למשך יום. תן לו חכה ולמד אותו לדוג, והאכלת אותו לכל החיים". זו מעולם לא הייתה המטרה של ארגון הבריאות העולמי.

אז זהו הזמן להסתכל על החיים שלנו ולהחליט, האם אני רוצה עולם חופשי בו אני יכול לסמוך על הרשויות או אני מקבל על עצמי את השליטה של הרשויות דרך כפיית חיסונים אשר יכולים לגרום לנזק בריאותי, חקיקת חוקים שאין שום מדע מאחוריהם כמו לבישת מסכות או אי יכולת לטוס בלי תעודה שאומרת שחוסנת בכל החיסונים. יש לנו דוגמא מצוינת מסין, זה מה שאתם רוצים?

בסרטון הבא מראיין דל ביגטרי אימונולוגית אירית עם ניסיון עשיר בתחום. זהו סרטון באורך 17 דקות שבמהלכו ישנו הסבר מדוע מסכות אינן הכרחיות במניעת הדבקות בווירוס הקורונה.

זה תלוי בנו, אנחנו יכולים לקחת את העולם חזרה וליצור אחווה, דאגה ואדיבות בין כולם. הצטרפו אלי לחזון הזה. ניתן לקרוא עוד בפוסט שלי על

 

הדילמה של המלך שלמה  - וואו! החוקרת שבי חוזרת!

Stop press! Just received this 20.5.20:
ולסיום, מידע שהגיע אלי ב 20.5.20.

"3 אנשים מתוך 15 שפני הניסוי במינון של 250 מיקרוגרם, סבלו מתופעות לוואי חמורות ב 43 הימים שאחרי קבלת החיסון של חברת מדרנה נגד וירוס הקורונה. חיסון עם אחוז כזה של תופעות לוואי יכול לגרום לנזקים בכ- 1.5 מיליארד אנשים אם יינתן לכל אדם בכדור הארץ. תוצאות אלו מאכזבות במיוחד היות והמשוכה הגדולה עוד לפנינו והיא הדבקה של אותם נבדקים בווירוס הקורונה. ניסיונות קודמים לפיתוח חיסון נגד וירוסי קורונה תמיד נכשלו בשלב הזה כאשר גם אנשים וגם חיות מעבדה אמנם הציגו רמות גבוהות של נוגדנים כנגד הווירוס אבל חלו או מתו לאחר מכן כאשר נחשפו לווירוס האמיתי".