Comodo SSL

כנס בינלאומי לחיסונים והסכמה מדעת

 

האם הייתם שם? האם הלכתם לשמוע? אני הייתי שם, ב 21 בנובמבר 2019, באקספו בתל אביב.
אלף אנשים היו שם איתי, גברים, נשים וילדים, התאגדו לשמוע וללמוד על חיסונים והזכות להסכמה מדעת.
האווירה היתה מחשמלת, אם הרגשה שמשהו גדול מתחיל היום. אנשים מכל קצוות החברה, חילונים, דתיים, צעירים ומבוגרים התגודדו יחדיו. היתה תחושה של חיבור ואחדות.
היו דוברים מכל העולם, מאמריקה, איטליה, אנגליה, סקוטלנד, בולגריה, צרפת וישראל. לכל אחד מהם היה את הסיפור שהאישי שלו, כיצד הוא הגיע למעורבות בנושא, כיצד המחקר האישי שלהם הוביל אותם בסופו של דבר לכאן. היו שם רופאים, מדענים, עורכי דין, כתבים מדעיים ופרופסורים לאתיקה.
שלושת הנושאים העיקריים של הכנס הובהרו ככל שהיום התקדם:

1. למידה על חיסונים, החומרים שבהם ותופעות הלוואי. רבים מהדוברים התחילו את דבריהם ואמרו שהם אינם מתנגדי חיסונים, הם רק רוצים חיסונים בטוחים, חיסונים שנבדקו כמו כל תרופה או טיפול אחר. הם מבקשים כי תוכנית החיסונים תכלול פחות חיסונים עם פחות מרכיבים רעילים ומסוכנים, אשר נמצאים היום בכל חיסוני הילדות. הם דורשים מעקב אחר השפעת החיסונים על התפתחות הילד, דבר אשר מעולם לא נעשה, הם דורשים מחקר שמשווה מחוסנים לבלתי מחוסנים, הם דורשים כי חברות התרופות תהיינה אחראיות על החיסונים אותן הן מייצרות (מאז 1986 ועד היום, האחריות על תופעות לוואי מחיסונים, הוסרה לחלוטין, על פי חוק, מחברות התרופות, כך שהחברה המייצרת את החיסון אינה נושאת באחריות על תופעות הלוואי לציבור). אך החשוב מכל, כולם דורשים כי הזכות להחליט מה יוזרק להם ולידיהם, תישאר בידיהם. הם דורשים את הזכות להחליט.

2. הזכות לבחור היוותה חלק משמעותי ביום הזה. כפי שאנחנו רואים, ישנו חלץ עצום ממשרד הבריאות מלווה בלחץ תקשורתי- לחסן. השימוש בפחד הפך לטקטיקה מקובלת. לפני שנתיים, ילדים מחוסנים ובלתי מחוסנים, שיחקו יחד, חלקו את אותו הגן והדבר לא היווה בעיה לאיש. מתחילתה של תוכנית החיסונים תמיד היו כאלו אשר בחרו שלא לחסן את ילדיהם ועד לאחרונה, הדבר לא היווה כל בעיה לאף אחד. שאלו את עצמכם, כיצד החלה הבעיה הזו? למה הורים אשר בחרו שלא לחסן את הילדים שלהם, צריכים לשמור על פרופיל נמוך? למה הורים אשר מחסנים את הילדים שלהם, חושבים שילדים לא מחוסנים נושאים מחלות אשר יקפצו פתאום על הילד המחוסן שלהם? זה הלך הרוח בעולם אשר גדל בעקביות בישראל.

3. שקיפות. עם הידע שנצבר עולה הדרישה לשקיפות כללית בנושא חיסונים. הצורך כי רופא או אחות, אשר נותנים את החיסון לילד, יראו להורה את העלון לצרכן של החיסון עם תופעות הלוואי האפשרויות, התועלת למול הסיכונים. ההורה צריך לקבל את המידע הזה לפני קבלת החיסון. יש צורך להתדיינות בין שני הצדדים, הבעד והנגד. אושרה בלפולסקי, ממארגני הכנס ויו"ר העמותה חיסונים בחירה מושכלת, יצרה קשר עם למעלה מ 300 אנשי בריאות, מנהלי מחלקות, רופאים, ראשי בתי חולים וביקשה מהם להגיע לכנס על מנת לתת את השקפתם. מתוך ה- 300, אף לא אחד הסכים להגיע.

ערוץ 7 סיקר את הכנס ביושרה עיתונאית. כתבה קצרה – אנא כנסו לצפות:

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/418948?fbclid=IwAR0v-09ApcNUMD70DlB1NCx-e1gHm9ICf9Cvxf0HsrEhOKOIvcEbzu_Rdq0


הדבר הכי חשוב שסיכם את הכנס הזה היה שאין פה אתה ואני, אין פה אנחנו והם ויש פה אנחנו!
זו הזכות של כל הורה לבחור את הטוב ביותר עבור ילדיו. היכולת של כל הורה להחליט האם לחסן או לא, צריכה וחייבת להישאר זכות בסיסית שיש לכבדה ולשומרה. זה מסר חזק אשר צריך להדהד בקול.
זה המסר שאני מבקשת להעביר, שהזכות הזו תשמר ושלא תהיה חובת חיסונים בחוק הישראלי (או בעולם כולו לצורך העניין), כי מה שמדובר עליו רבות והוזכר גם בכנס שזה מגיע אלינו.

1. ארגנטינה: בית המחוקקים של ארגנטינה אישר חוק אשר הופך את החיסונים לחובה על פי חוק. החיסונים יינתנו בחיסון ע"י המדינה אך הם יהיו חובה לכל אורך החיים. חובת החיסון תידרש בכניסה לבתי ספר ותחודש כל שנה, חידוש תעודת זהות, דרכון, אישור שהיה, כתנאי כניסה לעבודות מסוימות, חידוש רישיון נהיגה כמו גם קבלת קצבת משפחה.

2. אוסטרליה גם כן הכניסה חיסונים בחוק ומונעת קצבת ילדים מהורים אשר לא מחסנים את ילדיהם.

3. תעודת זהות ומעקב מדיני. האיחוד האירופאי הציע תוכנית להגביל את הניידות של אזרחי האיחוד אלא אם כן הם מחוסנים על פי לוח החיסונים האמריקאי. האיחוד האירופאי בודק את האפשרות להטמיע תוכנית זו עד 2022 על מנת למנוע הססנות בציבור.

https://vaxxter.com/real-ids-cards-and-government-tracking/

4. תעודת זיהוי חדשה מופקת באמריקה, אשר תראה את המצב החיסוני של הפרט.
5. אמריקה עובדת מאד חזק בתחום, למשל ארגון הבריאות העולמי יחד עם חברות התרופות, הצהירו כי שנת 2020 תהיה שנת הבריאות למבוגרים, עם 192 חיסונים חדשים למבוגרים אשר נמצאים בקנה.


הכיוון הוא ללא ספק רמיסת הזכויות הבסיסיות של כולם, כאשר כל בעלי האינטרסים, אשר ירוויחו הון ממהלכים אלו, דוחפים אותם לקראת מימוש.
אני מבקשת שתצטרפו אלי בדרישה כי חיסונים לא יהיו חלק מהחוק הישראלי. בכל העולם אנשים נלחמים בדרישות האלו ומרימים את הראש וצועקים - תנו לנו לבחור.

לסיכום, בסרטון הזה, דל ביגטרי, עיתונאי אמריקאי אשר השתתף בכנס, ומוביל את המאבק למען שקיפות והסכמה מדעת בארה"ב, מספר על הביקור בישראל.


לאלו מכם אשר מעוניינים בגרסה הארוכה של הסרטון הזה, עם ראיון עם מארגני הכנס, ואנשי מדע ומשפט על הנעשה בישראל.


תודה על הזמן שהקדשתם לקריאת שורות אלו. אני קוראת לעצמי אקטיביסטית אשר מביאה את המידע הזה לציבור ודורשת כי לא תהיה חובת חיסונים בחוק הישראלי. למען ילדי ונכדי, למענכם.